FAQ

Co daje kurs instruktorski PZKite?

 • Umożliwia rozpoczęcie ścieżki kariery profesjonalnego instruktora kiteboardingu
 • Kwalifikacje do prowadzenia szkolenia kitesurfingowego
 • Wiedzę i umiejętności dotyczące bezpiecznego szkolenia
 • Dostęp do bazę ćwiczeń
 • Dostęp do materiałów dydaktycznych
 • Dostęp do bazy doświadczeń
 • Metodykę szkolenia dostosowaną do warunków panujących w Polsce
 • Możliwość wystawiania Kart Kiteboardera
 • Możliwość ubezpieczenia dla instruktorów

Dlaczego warto wybrać Kurs PZKite, a nie inny, np. IKO?

 • Kurs został opracowany i przygotowany na bazie międzynarodowych doświadczeń i został dostosowany do polskich realiów (prawa, klientów/odbiorców, ogólnych warunków bezpieczeństwa panujących na naszych akwenach).
 • Jest prowadzony w języku polskim
 • Jest konkurencyjny cenowo w stosunku do innych

Co powinni zrobić instruktorzy POIK i IKO żeby zunifikować się do PZKite?

 • Zarejestrować się na stronie PZKite.org w zakładce Instruktorzy -> Rejestracja instruktora i czekać na maila z potwierdzeniem rejestracji.
 • Po otrzymaniu maila potwierdzającego pobrać materiały szkoleniowe z zakładki Instruktorzy -> Materiały instruktorzy i zapoznać się z nimi.
 • Rozwiązać test sprawdzający wiedze z zakresu szkolenia, znajdujący się w zakładce Instruktorzy -> Test uzupełniający, uzyskując minimum 75% poprawnych odpowiedzi.
 • Po zdaniu testu unifikacyjnego powinni założyć profil instruktorski na stronie PZKite.org. Profil ten (tworzony po zalogowaniu w zakładce „Dodaj nowego instruktora”) służy do prezentacji instruktora na stronie Związku. Dzięki niemu kursanci mogą sprawdzić informacje o  doświadczeniu instruktora. W czasie tworzenia profilu należy dodać zdjęcie identyfikacyjne (legitymacyjne) i jednocześnie w dolnym prawym rogu wskazać “obrazek wyróżniający”, które będzie wyświetlane na liście instruktorów (może to być to samo zdjęcie). Jeśli nie zostanie wskazany “obrazek wyróżniający” profil nie będzie klikalny. 

 • Kolejny krok to wniesienie opłaty licencyjnej i ubezpieczenia. Należy wejść na stronę http://kartakiteboardera.pl i założyć drugi profil związany z  licencją instruktorską i ubezpieczeniem OC. Trzeba od nowa wybrać login i hasło, gdyż karta kiteboardera i profil na stronie PZKite nie są ze sobą powiązane bazodanowo. Należy też ponownie dodać zdjęcie legitymacyjne, które będzie wydrukowane na  licencji instruktorskiej i karcie ubezpieczenia. Po wpisaniu niezbędnych informacji należy wybrać rodzaj ubezpieczenia.UWAGA: system poprosi was o wskazanie instruktora potwierdzającego wasze umiejętności – musicie wybrać wyłącznie Komisje szkolenia.Można wybrać instruktorskie ubezpieczenie OC i NNW połączone z czarną karta kiteboardera za 290 zł lub grupowe ubezpieczenie OC w cenie 140 zł. Obie wersje zawierają składkę członkowską i opłatę za licencję instruktorską. Ubezpieczenie grupowe wybiera się w zakładce „licencje”. Po zaksięgowaniu Waszej wpłaty zostanie do Was wysłana karta licencji i karta kiteboardera z ubezpieczeniem OC.

Dlaczego nie mogę się zalogować na stronie kartakiteboardera.pl, skoro założyłem profil na stronie pzkite.pl?

System PZKite.pl i karta kiteboardera.pl nie są ze sobą powiązane bazodanowo. Profil na PZKite.pl (tworzony po zalogowaniu w zakładce „Dodaj nowego instruktora”) służy do Waszej prezentacji na stronie związku. Dzięki niemu kursanci mogą sprawdzić informacje o waszych umiejętnościach. Karta kiteboardera.pl związany z Waszą licencją instruktorską i ubezpieczeniem OC.  Aby uzyskać i opłacić ubezpieczenie musicie ponownie się zarejestrować i dodać zdjęcie. Możecie dla ułatwienia użyć tego samego loginu i hasła.

Dlaczego po zalogowaniu na kartakiteboardera.pl widzę tylko ubezpieczenie z OC instruktorskim za 290 zł?

Ubezpieczenie grupowe z OC instruktorskim za 140 zł znajduje się w zakładce „licencje”.

Czy w opłacie za czarną kartę kiteboardera i licencji instruktorskiej zawarta jest składka członkowska i opłata za licencję?

Tak. Kupując ubezpieczenie opłacacie jednocześnie licencję i składkę członkowską

Czym różni się ubezpieczenie z czarną kartą kiteboardera za 290 zł o grupowego ubezpieczenia za 140 zł?

Czarna karta kiteboardera zawiera dodatkowo ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW. W poniższym filmie znajdziecie szczegóły na temat karty.

 

Dlaczego na stronie PZKite.pl  nie widać mojego profilu instruktora?

Prawdopodobnie po uzyskaniu loginu i hasła nie stworzyliście profilu instruktorskiego zakładce „Dodaj nowego instruktora

Dlaczego mój profil instruktorski nie otwiera się po kliknięciu?

W czasie tworzenia profilu musicie dodać zdjęcie identyfikacyjne (legitymacyjne) i jednocześnie w dolnym prawym rodu wskazać  zdjęcie „cover”, które będzie wyświetlane na liście instruktorów (może to być to samo zdjęcie). Jeśli nie wskażecie zdjęcia „cover” Wasz profil nie będzie klikalny