Przypominamy, że warunkiem koniecznym, by znaleźć się w spisie instruktorów PZKite, publikowanym w Informatorze PZKite 2019, jest założenie profilu na stronie PZKite i opłacenie licencji instruktorskiej wraz z ubezpieczeniem na stronie kartakiteboardera.pl

Wszystkie certyfikowane szkoły PZKite mają obowiązek zatrudniania instruktorów jedynie z aktywną licencją. Nieopłacenie licencji w sezonie wiąże się z koniecznością jej wznowienia, które wymaga odbycia 3 dniowego kursu unifikacyjnego i kosztuje 800 zł.

Osoby, które chciałyby przedłużyć licencję powinny zalogować się na swoje konto na stronie kartakiteboardera.pl i w zakładce „licencje” w menu wybrać licencję instruktorską za 190 zł. Licencja ta zawiera roczne osobiste ubezpieczenie OC w trakcie wykonywania zawodu (kite, wake, windsurfing, SUP, narty, snowboard, snowkite, landkite) na kwotę 100 tys. i działa na całym świecie z wyłączeniem USA i Kanady.

Ubezpieczenie instruktorskie od listopada 2018 roku jest ubezpieczeniem osobistym z gwarantowaną kwotą OC wystawianym przez firmę Hestia. Poprzednie grupowe ubezpieczenie Gothaer jest już nieaktywne.

Udostępnij

O autorze

Informatyk, dziennikarz i specjalista od marketingu. Instruktor kitesurfingu PZKite i IKO level 3.

Możliwość komentowania wyłączona