W związku z zakończonymi właśnie Mistrzostwami Europy w kiteboardingu – Ford Kuga Formula Kite Individual European Championships 2020 chciałbym w serdecznie pogratulować wszystkim zawodnikom, a w szczególności mistrzyniom Europy – Julii Damasiewicz i Magdzie Woyciechowskiej, które wykonały niezwykłą pracę uwieńczoną niebywałym sukcesem. Podziękowania należą się tez ich sponsorom, trenerom i rodzicom za ciężką pracę i wiarę w ich sukces.

Dziękuje Markowi Rowińskiemu seniorowi, przewodniczącemu komitetu organizacyjnego ME, za ogromne zaangażowanie oraz

  •  Michałowi Zielińskiemu z firmy Eureka Events & Communication i Maćkowi Boszko z BO Sportu, za przygotowanie i obsługę strony medialnej i technicznej.
  • Michałowi Malickiemu i jego ekipie za zapewnienie naszym zawodnikom bezpieczeństwa na wodzie.
  • Natalii Grabowskiej i Karolinie Malec z Biura Regat
  • Wszystkim pozostałym osobom, w tym personelowi medycznemu za pomoc i wsparcie.

Szczególne podziękowania pragnę złożyć na ręce pani minister sportu Danucie Dmowskiej-Andrzejuk,  pani burmistrz Pucka – Hannie Pruchniewskiej, marszałkowi województwa pomorskiego – Mieczysławowi Strukowi, a także naszym kolegom z Polskiego Związku Żeglarskiego. Szczególne podziękowania należą się także kolegom z Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy przy PZKite, w tym Tomkowi Grzymskiemu, Maćkowi Boszce i Markowi Rowińskiemu, którzy wierzyli w ich powodzenie nawet w szczycie pandemii.

Chciałbym też bardzo gorąco podziękować Markusowi Schwendtnerowi, sekretarzowi Międzynarodowego Stowarzyszenia Kitesurfingu (IKA), jak i samej IKA, za zaufanie, jakim nas obdarzyli powierzając organizację tych prestiżowych zawodów.

I na koniec szczególnie gorące słowa dziękuje kieruje do naszych sponsorów, w szczególności do firmy Ford, która wzięła na siebie ciężar finansowania ME, ale również do wszystkich innych wspierających te prestiżowe zawody,  w tym firmie Hydrosfera i Red Bull.

Prezes Polskiego Związku Kiteboardingu

Igor Czernik

Udostępnij

O autorze

Informatyk, dziennikarz i specjalista od marketingu. Instruktor kitesurfingu PZKite i IKO level 3.

Możliwość komentowania wyłączona