Finał Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski w kitesurfingu!

0

W dniach 12 – 15 sierpnia najlepsi kitesurferzy spotkają się na zawodach Ford Fiesta Active Cup, aby powalczyć o tytuł Mistrza Polski i zwycięstwo w tegorocznym Pucharze.

Finałowe zmagania rozegrają się w Pucku, w porcie jachtowym na terenie MOKSiR’u, który po raz drugi w historii pucharu jest gospodarzem ostatnich zawodów sezonu.

Zawody odbędą się w trzech głównych konkurencjach: Freestyle, Twin Tip Racing oraz Formuła Kite.

Po raz pierwszy w historii kitesurfingowych zawodów na świecie rozegrana zostanie także Formula Kite Mixed. Jest to zupełna nowość, w której w wyścigach wystartują pary mieszane, damsko – męskie. Najprawdopodobniej w takiej właśnie formie będzie się odbywała rywalizacja na Igrzyskach Olimpijskich, w Paryżu 2024. Będzie to wyzwanie dla organizatorów, a dla zawodników możliwość zdobycia doświadczenia przed zmaganiami w najważniejszej imprezie sportowej świata.

Dodatkowo, przy sprzyjających warunkach wiatrowych, rozegrana zostanie również bardzo widowiskowa konkurencja – Freestyle Big Air.

Punktacja zawodników będzie prowadzona wg regulaminu PZKite, który od lat kształtuje i wpływa na rozwój kiteboardingu w Polsce.

Na zawodach w Pucku pojawi się cała czołówka polskiego kitesurfingu, a także kilku kitesurferów zza granicy. Wszystkim mocno kibicujemy i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

Harmonogram zawodów:

12 sierpnia
8:00 – 9:30 Zapisy do zawodów
9:30 Oficjalne otwarcie regat
10:00 Skippers meeting
10:30 Pierwszy możliwy start

13 sierpnia
10:00 Skippers meeting
10:30 Pierwszy możliwy start

14 sierpnia
10:00 Skippers meeting
10:30 Pierwszy możliwy start

15 sierpnia
9:00 Skippers meeting
15:00 Ostatni możliwy start

Możliwość komentowania wyłączona