Półmetek Mistrzostw Polski w kitesurfingu

0

Za nami dwa dni zawodów Ford Fiesta Active Cup.

W niedzielę w Pucku zjawiło się 53 zawodników, startujących w konkurencjach: Freestyle, Twin Tip Race oraz Formuła Kite, czyli wyścigi na hydroskrzydle.

Jako pierwsi do boju ruszyli freestylowcy, którzy toczyli walkę przy silnym i szkwalistym wietrze wiejącym z zachodu. Nagła burza zmusiła kitesurferów do zejścia z wody. W efekcie udało się rozegrać niecałą połowę heatów mężczyzn oraz kobiet.

Tuż po burzy, kiedy wiatr trochę przycichł, na starcie zameldowali się zawodnicy Twin Tip Race. Po trzech wyścigach prym wiedli Agnieszka Chodorska oraz Maks Żakowski.

Drugiego dnia zawodów prognoza od rana była bardzo słaba, na szczęście wczesnym popołudniem rozwiało się na tyle, aby móc przeprowadzić cztery wyścigi Formuły Kite, w których triumfowali Magdalena Woyciechowska oraz Maks Żakowski.

Po tych wyścigach zaplanowano zrobienie pierwszego na świecie wyścigu Kite Foil Mixed, czyli konkurencji, w której pary męsko-damskie ścigają się w sztafecie na hydrofoilach. Do konkurencji zapisało się osiem par, niestety słabnący wiatr nie pozwolił na jej rozegranie.

Możliwość komentowania wyłączona