Puchar Polski Snowkite 2019

0

W połowie marca odbyły się zawody Pucharu Polski Snowkite pod patronatem PZKite Polski Związek Kiteboardingu. Tradycyjną lokalizację na Zalewie Wiślanym zmieniliśmy na Słowackie Orawskie Wesele, gdyż tam, pomimo wysokich temperatur, śniegu było jeszcze pod dostatkiem. Trzydniowa impreza przyciągnęła zawodników z całej Polski.

Lokalny partner zawodów szkoła Wild Mountainboards spisała się na medal, typując miejsca do rozegrania zawodów. Po pierwszym dniu okazało się, że na znanym spocie przy Kapliczce, śniegu może nie wystarczyć, więc zawody zostały przeniesione do miejscowości Mutne, gdzie dzięki uprzejmości pana Jana (udostępnił własne pole, parking i prąd) mogliśmy się ścigać przez następne dwa dni.
Wiatr dopisał nadspodziewanie. Średnio 18 węzłów, a drugiego dnia w porywach nawet do 30 kts nie pozostawiał typowych wątpliwości: puszczać czy nie puszczać wyścigi. W ciągu trzech dni rozegrano 12 wyścigów. Każdemu z nich towarzyszyły wielkie emocje. Codziennie także zmieniała się tabela punktowa i kto inny był na prowadzeniu.

Ostatecznie trzeciego dnia Jasiek Koszowski wygrał 5 z sześciu wyścigów i stanął na najwyższym stopniu podium przed Piotrem Damecem i Andrzejem Wodejszo. Kolejny raz okazało się, iż to nie wzrost i wiek decydują o jakości zawodnika. To niesamowity hart ducha, zaangażowanie oraz doświadczenie spowodowały, iż Jasiek jest w czołówce i regularnie widzimy go podczas dekoracji w towarzystwie dorosłych Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a szczególnie dla Paniom, które walczyły dzielnie z mężczyznami, bo niewielka ich liczba nie pozwoliła na utworzenie kategorii Woman.

Możliwość komentowania wyłączona