Zakończyły się warsztaty Programu Szkolenia Kiteboardingowego Niepełnosprawnych PSKN zorganizowane przez Polski Związek Kiteboardingu w Jastarni na Półwyspie Helskim. W przygotowaniu seminarium udział wzięli instruktorzy PZKite, klub FlyBigAir, Fundacja Avalon i Fundacja Eisenhowera.
W czasie dwudniowych spotkań uczestnicy testowali rozwiązania desek seatwake’owych dla osób z niesprawnymi kończynami, metody szkolenia, aspekty transportu i czasu szkoleń paraplegików, a także specyfikę pracy z niepełnosprawnymi.
Kolejne warsztaty zaplanowane są na wrzesień tego roku. Polski Związek Kiteboardingu wyraża nadzieję, że podjęta inicjatywa pozwoli w przyszłym roku zorganizować pierwsze kursy dla instruktorów kiteboardingu ze specjalnością szkolenia niepełnosprawnych, przygotować specjalistyczny sprzęt do szkoleń, a także uruchomić amatorskie zawody kiteboardingowe dla niepełnosprawnych w ramach Kite Ligi.
W przyszłym roku kiteboarding zagości na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, a wkrótce być może również na paraigrzyskach, do których staramy się już przygotowywać.
Share.

About Author

Informatyk, dziennikarz i specjalista od marketingu. Instruktor kitesurfingu PZKite i IKO level 3.

Comments are closed.