Wyniki MPI 2018

0

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Instruktorów PZKite odbyły się we wtorek, 11 września w Chałupach 3 w szkole BO Sport. Planowany wcześniej termin trzeba było odroczyć bo warunki wiatrowe na zaplanowany tydzień były bardzo słabe. W biurze zawodów na zawodników od rana czekała Ida, Kasia Gienia i czworonożna Tigra. Ze zgłoszonych 26 uczestników do walki stanęło 18 osób. O godzinie 10:30 odbył się skippers meeting. Uczestników powitał Igor Czernik- prezes PZKite, Maciek Boszko- wiceprezes zarządu, Kasia Lange- sędzia zawodów oraz sędzia główny zawodów – Adam Szymański, który objaśnia jeszcze raz najważniejsze regulaminowe punkty. Trener Mateusz, spiker zawodów zadbał o oprawę muzyczną i niski poziom stresu zawodników :). Niestety, wiatr o sile  niespełna 8 węzłów nie pozwolił rozegrać zawodów w zaplanowanym terminie. Ustalono, że kolejne meetingi odbędą się co godzina. Finalnie pierwszy heat ruszył o  13:15 start zawodów. Najpierw TT Race – 4 wyścigi. W czołówce nr 04 , u Pań 113.

Po 4 wyścigach zawodnicy zajęli następujące miejsca

Mężczyźni :
1. Dariusz Ziomek (nr 04)
2. Jan Krosny (nr 114)
3. Michał Duchnowski (nr 85)

Kobiety:
1. Katarzyna Kozyra (nr 113)
2. Julia Lisewska (nr 61)
3. Marta Nowakowska (nr 5)

W związku z poprawą siły wiatru po godz 15:00 wystartowaly konkurencję Freestyle. Najpierw odbyły się dwa bardzo mocne heaty eliminacji panów. PO krótkiej dyskusji sędziów wyloniono skład zawodników przechodzących do finałów . W finale walczyli Darek Ziomek, Przemek Wójcik, Janek Krosny, Błażej Skrabucha i Michał Duchnowski. U pań w finale Natalia Binkowska, Katarzyna Kozyra, Julia Lisewska i Marta Nowakowska.

Po finałach freestyle uzyskaliśmy następujące wyniki:

Mężczyźni:
1. Jan Krosny
2. Dariusz Ziomek
3. Błażej Skrabucha

Kobiety:
1. Julia Lisewska
2. Katarzyna Kozyra
3. Marta Nowakowska

Po rozegranych konkurencjach w Tawernie na Chałupach 3 odbyło się zakończenie zawodów. Gościem specjalnym zakończenia zawodów był Mark Shinn, który wręczył ufundowaną przez siebie deskę Shinn ADHD 2019 dla zwycięzcy kategorii freestyle. Ceremonię zakończenia poprowadzili sędziowie zawodów, Kasia i Adam oraz niezawodny spiker Mateusz.

Dziękujemy wszystkim tegorocznym uczestnikom, sponsorom desek za pierwsze miejsca (Nobile Kiteboarding, Su 2 i Shinn), marce Aztorin za ufundowanie zegarków , bazie Bo Sport za gościnę, Ewelinie Andreskowskiej i całej obsłudze kempingu Chałupy 3 oraz wszystkim osobom dzięki którym atmosfera i organizacja zawodów się powiodła.

Do zobaczenia za rok !

Klasyfikacja Overall MPI 2018:

Mężczyźni:
1. Dariusz Ziomek
2. Jan Krosny
3. Michał Duchnowski

Kobiety:
1. Katarzyna Kozyra
2. Julia Lisewska
3. Marta Nowakowska

Zdjęcia: Tadzio Rurka
Relacja: Kasia Gienia

Możliwość komentowania wyłączona