Startuje jubileuszowa edycja kultowych zawodów kitesurfingowych !

Z radością ogłaszamy, że pomimo przeciwności jakie spadły na nas i na cały świat w ostatnich miesiącach, rusza bardzo wyczekiwana, 15ta edycja Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2020.

Będzie to z pewnością edycja wyjątkowa. Po pierwsze wyjątkowa, bo jubileuszowa.

Mija właśnie 15 rok od czasu kiedy w głowach kilku pasjonatów, ludzi otwartych na świat, miłośników wiatru, wody, słońca i emocji jakie daje okiełznanie tych żywiołów, zrodził się pomysł aby i w Polsce ludzie pokochali kitesurfing. I tak też się stało. Początki były skromne, zawodników niewielu, amatorzy z dużą ostrożnością uczyli się pierwszych ślizgów.

Teraz, po 15 latach, jesteśmy już w zupełnie innym miejscu. Nasze zawody stały się największą i najbardziej oczekiwaną imprezą kite’owego sezonu w Polsce oraz najdłuższym i największym cyklem zawodów w Europie.

Najbliższe zawody z cyklu Pucharu Polski Ford Kite Cup organizowane są przez Polski Związek Kiteboardingu, a wspierane przez firmę Ford, która od początku istnienia cyklu jest jego sponsorem tytularnym. Zawody odbędą się w dniach 19 – 21 czerwca w Chałupach, na kempingu Chałupy III. Rozegrane zostaną dwie konkurencje – Freestyle i Formuła Kite.

Kolejnym przystankiem Pucharu Polski będzie Rewa, gdzie uczestnicy będą rywalizować w dniach 24 – 26 lipca, w Ford Kuga Kite Challenge. Współzawodnictwo przebiegnie w obu konkurencjach, a wszyscy zawodnicy Freestyle wystartują także w Mistrzostwach Polski.

Z pewnością największym wydarzeniem będą organizowane w dniach 18 – 23 sierpnia, w Pucku, drugie zawody rangi Mistrzostw Polski, Ford Kuga Kite Challange, tym razem w Formule Kite. Wszystko wskazuje też na to, że w tym samym czasie rozegrane zostaną także Mistrzostwa Europy w tej konkurencji, co będzie bezprecedensowym wydarzeniem kitesurfingowym w Polsce!

Oprócz marki Ford, zawody wspiera Red Bull, dostarczając odpowiednią porcję energii oraz firmy Duotone i Ion, wiodący na świecie producenci sprzętu kite’owego.

Share.

About Author

Informatyk, dziennikarz i specjalista od marketingu. Instruktor kitesurfingu PZKite i IKO level 3.

Comments are closed.