Za dwa tygodnie startują MISTRZOSTWA EUROPY w Kitesurfingu!

0

Już 18 sierpnia ruszają Mistrzostwa Europy połączone z Mistrzostwami Polski w kitesurfingu, w konkurencji Formuła Kite. Polski Związek Kiteboardingu ma zaszczyt być współorganizatorem ME, które w tym roku będą miały szczególną rangę z racji odwołania Mistrzostw Świata. Przez 6 dni w Pucku będzie można kibicować ponad 100 czołowym zawodnikom z kraju i za granicy.

Mistrzostwa Europy to jedne z najważniejszych zawodów w kalendarzu kiteboardera, a w tym roku, z uwagi na pandemię, jedne z niewielu tej rangi, jakie zostaną rozegrane na świecie. Do Pucka przyjedzie między innymi sekretarz Międzynarodowego Stowarzyszenia Kitesurfingu (IKA), Markus Schwendtner oraz inni czołowi przedstawiciele instytucji związanych z tą dyscypliną w Polsce i na świecie.

Podczas zawodów, które potrwają do 23 sierpnia, sportowcy będą walczyć o dwa tytuły – Mistrza Europy oraz Mistrza Polski, ścigając się na hydrofoilach.

Polskimi faworytami to tytułów mistrzowskich będą miedzy innymi Maks Żakowski, Julia Damasiewicz czy Kuba Jurkowski, którzy w przyszłości będą zapewne naszą nadzieją olimpijską, gdy kiteborading oficjalnie zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku, w Paryżu.

Oprócz marki Ford, zawody wspiera Red Bull, dostarczając odpowiednią porcję energii oraz firmy Duotone i Ion, wiodący na świecie producenci sprzętu kite’owego.

Patronat nad zawodami objęły redakcje RMF MAXX, TV TTM, Dziennik Bałtycki, Magazyn Prestiż, magazyny Elle Man, Men’s Health, Women’s Health oraz portale freestyle.pl, nadmorski24.pl, biznesnafali.pl, jachting.com, kobieta.gazeta.pl., sieplywa.pl.

Impreza odbędzie się z zachowaniem bieżących wytycznych dotyczących higieny i bezpieczeństwa.

Mistrzostwa Europy organizowane są we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim oraz Polskim Związkiem Kiteboardingu.

Patronat honorowy nad zawodami objęła Minister Sportu, pani Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Dalszych informacji udziela Biuro Prasowe Mistrzostw Europy w Kitesurfingu:

Katarzyna Münnich, +48 602 43 57 63, katarzyna.munnich@allforus.pl

Anna Hipsz, +48 663 91 00 53, anna.hipsz@allforus.pl

Możliwość komentowania wyłączona