Mikołaj Sitarz zakwalifikował się do zawodów Pucharu Świata w Big Air w Kapsztadzie!

Jest nam niezmiernie miło poinformować Was, że nasz rodak został zakwalifikowany do zawodów Pucharu Świata Big Air Kite League! Bez wątpienia nasz kraj ma kolejne powody do dumy, bo Mikołaj Sitarz jako jedyny reprezentant Polski został ponownie zakwalifikowany do tych najbardziej prestiżowych zawodów w dziedzinie BIG AIR! Warto również powiedzieć, że tym razem lista zawodników została skrócona przez organizatora do zaledwie 18 miejsc, co oznacza, że dostanie się w tak elitarne grono najlepszych sportowców świata było tym razem jeszcze trudniejsze. Start zawodów 11.12.2022 w Cape Town.

Mikołaj Sitarz to wyjątkowo utalentowany młody człowiek (21 lat) pochodzący z Bielska-Białej. Mimo młodego wieku dysponuje fantastycznym zapleczem ewolucji i tricków na najwyższym światowych poziomie. Skąd u Mikołaja taka pasja do kitesurfingu? Jak mówi sam Mikołaj w jego rodzinie od zawsze prowadzony był sportowy tryb życia i to w wielu dziedzinach. Już w wieku niecałych dwóch lat rozpoczął swoją przygodę z narciarstwem alpejskim. W tak zwanym międzyczasie, przez zainteresowanie rodziców kitesurfingiem w wieku 9 lat zaczął uczyć się kitesurfingu i został samodzielnym kitesurferem.

Od zawsze fascynował go świat sportów wodnych jednak gdy tylko spróbował swoich umiejętności w kitesurfingu od razu odnalazł w tym szansę dla siebie. Jak sam mówi: “Można powiedzieć, że zakochałem się w nie tyle samym sporcie, ale tez w wietrze, wodzie i całej atmosferze, która go dotyczy. Na początku mojej przygody najbardziej interesował mnie freestyle. W czasie nauki zaczynałem od pływania w desce ze strapami, które szybko zamieniłem na buty dla lepszych efektów. Dzięki rodzicom miałem możliwość zwiedzić ogromną liczbę spotów, właściwe na całym świecie. Hel nie wystarczał, by móc się rozwijać. Śmiało mogę stwierdzić, ze większość europejskich spotów mogła mnie zauważyć u siebie na wodzie. To zawsze dawało mi kopa i zwiększało chęci do robienia nowych rzeczy.” Mikiego możecie spotkać w sezonie na Półwyspie Helskim, gdzie również prowadzi swoje treningi zawodnicze.

Aktualnie Mikołaj Sitarz pływa w barwach North Kiteboarding, a jego ulubiony latawiec to North Orbit. W zestawie startowym, który bierze ze sobą na zawody do Kapsztadu znajdą się takie rozmiary jak Orbit: 6m, 8m, 9m oraz treningowe 12m, ale jak doskonale wiemy dziedzina w której specjalizuje się Miki rozgrywana jest w najmocniejszych warunkach wiatrowych (wiatr powyżej 30 węzłów) więc prawdopodobny rozmiar na jego start w zawodach to 9m.

Jeśli jesteście zainteresowani śledzeniem poczynań Mikołaja na zawodach zachęcamy do oglądania live streamu na kanale organizatora: ​​https://www.youtube.com/c/BigAirKiteYourPremierKitingShop

Mikołaj gratulujemy sukcesu i trzymamy mocno kciuki za udany start w zawodach!

 

Share.

About Author

Informatyk, dziennikarz i specjalista od marketingu. Instruktor kitesurfingu PZKite i IKO level 3.

Comments are closed.