W dniach 12-19 lipca w włoskiej Gizzerze odbyły się Mistrzostwa Świata U19. Zawodnicy z Polski, a w szczególności Polki zdominowali konkurencję.

Julia Damasiewicz została mistrzynią świata do lat 19 w konkurencji Formula Kite Foil, drugie miejsce zajęła Magdalena Woyciechowska, a ostatnie wolne miejsce na podium zajęła Nina Arcisz.
Siedemnastoletnia Julia Damasiewicz była zdecydowaną faworytką zawodów wygrywając 13 z 17 rozegranych wyścigów.

To nie koniec sukcesów Polaków. Jan Koszowski wygrał konkurencję Arrows Youth Foil Class U17 i został mistrzem świata do lat 17. W tej samej kategorii wiekowej Karolina Jankowska zdobyła brązowy medal. Zaś najmłodszy z naszych kitesurferów Jakub Balewicz zajął trzecie miejsce w mistrzostwach świata do lat 15.

W kategorii mężczyzn Jakub „Speedy” Jurkowski zajął czwarte miejsce przegrywając nieznacznie z Jisem van Hees.