Komisja szkolenia

Komisja Szkolenia  PZKite

Zarys programu działania Komisji Szkolenia PZKITE

W trosce o przyszłość i bezpieczeństwo kiteboardingu w Polsce, powołano Komisję Szkolenia przy PZKite.
Komisja pracuje nad następującymi zagadnieniami: zwiększeniem bezpieczeństwa dla użytkowników akwenów, ujednoliceniem zasad nauczania, wprowadzeniem licencji oraz programem sportowym i ubezpieczeniowym.

1. Program szkoleniowy
Przygotowanie jednolitego programu szkoleniowego w oparciu o międzynarodowe standardy obejmującego:
– szkoły i podmioty prowadzące działalność sportowo-rekreacyjną
– kandydatów na pomocników instruktorów i instruktorów kitesurfingu, instruktorów wykładowców.
– unifikację dla Instruktorów kitesurfingu z licencjami wydanymi przez inne organizacje.
– kursantów (nauczanie podstawowe) – w oparciu o cztery poziomy zaawansowania.

2. Program licencyjny
Ma na celu usystematyzować i weryfikować umiejętności oraz kompetencje w zakresie nauczania i świadomości zasad bezpiecznego uprawiania kitesurfingu na polskich akwenach.
System przewiduje licencje dla:
– kursantów
– instruktorów
– szkół
– zawodników

3. Program ubezpieczeniowy
Przygotowanie i wprowadzenie najlepszej dostępnej na rynku oferty ubezpieczeniowej pod kątem specyfiki kitesurfingowej, adresowanej do: kiteboarderów, instruktorów, szkoł i zawodników.

4. Program sportowy
– Program dla “młodych talentów”
– Treningi sportowe
– Kursy sędziowskie

5. Program Kart Kiteboardera


Karta Kiteboardera to nie tylko kitesurfingowe prawo jazdy i legitymacja przynależności do Polskiego Związku Kiteboardingu ale przede wszystkim międzynarodowe ubezpieczenie dedykowane sportom wodym (więc nie tylko kite, ale też wake, wind, żeglarstwo itd…). W ubezpieczeniu zawarte jest również zawodowe OC instruktorskie. Jest to jedyne tego rodzaju ubezpieczenie aktualnie dostępne na rynku ! Ubezpieczenie jest dostępne w dwóch opcjach : STANDARD i PRESTIGE, które różną się ceną i zakresem wysokości odszkodowania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą w zakładce ‘Korzyści Karty’.

Kolor Karty to odrębny temat, w ramach każdego koloru karty możesz kupić interesującą Cię opcję ubezpieczenia. Karta Niebieska jest dla każdego: dla początkujących, uprawiających innych sporty wodne lub tych, których umiejętności nie ma jak potwierdzić instruktor PZKite. Jeżeli chcesz mieć Kartę Czarną poproś instruktora PZKite o potwierdzenie Twoich umiejętności (w trakcie rejestracji na stronie zostaniesz poproszony o wskazanie instruktora z bazy, który może potwierdzić Twoją samodzielność).

Ewentualne pytania proszę kierować na maila karta@pzkite.pl, postaramy się odpisywać jak najszybciej i udzielać wszystkich informacji.

6. Kursy Instruktorskie PZKite
Komisja Szkolenia PZKite zaprasza wszystkich chętnych do zapisów na kursy unifikacyjne oraz instruktorskie, poziom pierwszy PZKite. Więcej informacji na stronie www.pzkite.pl w zakładce szkolenia.

Sprawdź terminy kursów instruktorskich – kliknij