W trosce o bezpieczeństwo własne, osób towarzyszących oraz służb ratowniczych PZKite, przychylając się do zaleceń SAR, prosi wszystkich kiteborderów o powstrzymanie się od pływania na morzu oraz innych akwenach w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Komunikat SAR

Apel do żeglarzy i osób korzystających rekreacyjnie z dobrodziejstw Morza Bałtyckiego

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa dba o bezpieczeństwo wszystkich tych, którzy korzystają z dobrodziejstw polskiej części Morza Bałtyckiego. Nasi ratownicy niejednokrotnie pomagają tym, którzy lekceważą siłę natury i zasady panujące na wodach morskich. Kiedy kutry, statki i inne jednostki zawracają do portów w obawie przed sztormem, my jesteśmy ostatnią nadzieją dla tych, którzy nie zdążyli dopłynąć do bezpiecznej przystani.

Prosimy kitesurferów, surferów, windsurferów, żeglarzy i wszystkich pozostałych korzystających rekreacyjnie z uroków Morza Bałtyckiego, aby w tym niepewnym czasie zagrożenia epidemicznego ograniczyć swoją aktywność nad wodą do „zera” i stosować się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

Występując do Państwa z tym przekazem mamy na względzie dobro nas wszystkich. Nie chcemy, aby przypadkiem SARS-CoV-2 wykluczył któregoś z naszych ratowników morskich. Jeden zarażony automatycznie gwarantuje konieczność kwarantanny wszystkim pozostałym przebywającym na Morskiej Stacji Ratowniczej. Kto będzie tą ostatnią nadzieją i pomocą, jak nie Służba SAR?

Share.

About Author

Informatyk, dziennikarz i specjalista od marketingu. Instruktor kitesurfingu PZKite i IKO level 3.

Comments are closed.